Orava VY 222

Na sklade • 1 variant2,9 €880 recenziíĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variant2,4 €92 % • 187 038 recenziíĎalšie informácie
Info v obchode95 % • 328 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,4 €97 % • 31 763 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,4 €95 % • 85 420 recenziíUdržateľný e-shopĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3,5 €166 recenziíĎalšie informácie

bezvreckové
Napájanie
akumulátorové

• , zakúpené v Alza.sk

• Všetko v poriadku. Funguje ako má byť.

• Malý, pohodlný, výkonný

Som veľmi spokojná, mám už druhý, ten prvý som darovala a kúpila som si tento 2x. Upratovanie s týmto vysávačom je veľká spokojnost

ok

Prevedenie
bezvreckové
Napájanie
akumulátorové

Ručný vysávač - cyklónový ORAVA VY-222: ručný bezvreckový cyklónový vysávač s ergonomickou rukoväťou a nízkou hmotnosťou vysávač má vysoký sací výkon a umývateľný filter z nerezovej ocele dobrú manipuláciu zaisťuje 4,8 m prívodný kábel

Technické parametre:

• hlučnosť: 70 dB
  • dĺžka kábla: 0.048 m
  • cyklónový: áno

• , zakúpené v Alza.sk

• Všetko v poriadku. Funguje ako má byť.
  • , prevzaté z Heureka.cz
    • Permanentní nerez filtr.
    • Vysává a není na baterii.
    • Ušetří se za náhradní sáčky. Tyčový vysavač rychle k ruce.
    • V případě, že by byl k vidění na prodejně, tak by u nás doma nejspíš nebyl. Je to ale tak v dnešní době i u mnohem dražších výrobků. Nevyrábí se jak dřív výrobky na 15-20let z poctivých materiálů. Není to ani vysloveně úplně špatný a ani dobrý výrobek. Dnes není nic kvalitního. Nenašel jsem.
    • Dřív by se mluvilo o šuntech.

Vybráno podle parametrů na internetu. Na prodejnách byly jen vysavače tyčové na baterii. V Datartu cenu 1539Kč., nebyl drahý. Po vybalení velké překvapení zda to není dětská hračka. Musí se s ním zacházet něžně. Trubky nerovnoměrně uřezané. Výstupní kontrola měla asi noční. Vysaje prach, ale ne větší drobky. Je pro úklid malého bytu. Koberec s asi centimetrovým chlupem se vysaje jen jedním směrem. Nejde od sebe a k sobě. Vysypávat nad odpadovým košem a když se vymeje, tak sušíte půl dne někde v bytě. Je tam molitan a tenký filtr jak papír a to se dává na ten permanentní nerez filtr. Nikde jsme se nedozvěděli zda se tyto dvě potřebné věci dají koupit jako náhradní. Co kdyby vysavač překvapil a vydržel delší dobu. Spíš výrobce toto neplánuje a po opotřebení těch dvou věcí se počítá s koupí nového vysavač.

• Malý, pohodlný, výkonný

• Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť:

ok

• , prevzaté z Heureka.cz

Slušný výkon- plastové díly se mi zdají , že při častějším uživáním moc nevydrží a je pak otázka, jak to bude s náhradními plastovými díly

• Ľahký
    • skladný
    • splnil predstavy
    • násadce by mohli mať trošku dlhšie trubice
  • , zakúpené v ORAVA

• lahky
    • dobry saci vykon
    • na elektricky kabel, ktory je ale dostatocne dlhy, takze v pohode sa povysavaju aj viacere miestnosti bez prerusenia vysavania
    • odoberatelna smetna nadoba na prach
    • filtre su riesene jednoducho, co predstavuje aj jednoduche ocistenie filtrov a to umytim vo vode
    • dostatok prislusenstva
    • kupovane ako doplnkovy vysavac na rychle povysavanie prachu aj psich chlpov
    • nie je velky, takze sa v pohode uskladni
    • pomer cena/vykon vyborne
    • tensie trubky z umelej hmoty ako ma klasicky vysavac, i napriek tomu ma dostatocny savy vykon (ak nema, je potrebne umyt filtre, po cca kazdom 2-om vysavani)
    • ak sa trubky dostatocne silno do seba nezasunu, mozu pocas vysavania vypadnut
    • mierne sa zahrieva, ale na take rychle cca 10-20 minutove povysavanie je to uplne v pohode

Mali sme taky isty vysavac aj predtym, vydrzal cca 2,5 roka, potom v nom pravdepodobne daco zhorelo, alebo nezaucinkovala tepelna poistka, lebo vybilo vtedy aj poistky na dome. Bol ale pouzivany minimalne 2-3x/tyzdenne na cca 10-20 minut. Chceli sme potom vyskusat aj inu znacku tycoveho vysavaca, sice mal lepsi saci vykon a sirsie trubky, ale ten sa po 3-om vysavani strasne prehrieval a siel na reklamaciu - vydrzal len cca 2-3 minuty, potom sa vypol, nemal odoberatelnu nadobu a hepa filter bolo nutne dost komplikovane cistit, navyse bol tazsi a s mensim kablom. Takze po opatovnom preskumani trhu tycovych vysavacov s kablom do 70EUR, znova vyhrala ORAVA a teda sme opakovane kupili tuto znacku. A mozno tento vydrzi viac ako iba 2,5 roka :-). Ale aj keby to bolo iba 2,5 roka je to ok, co sa tyka pomeru cena/kvalita + jednoduchost udrzby. Samozrejme nenahradi to uplne klasicky silnejsi a tazsi vysavac na kolieskach (s nim ale staci poriadne povysavat napr. aj iba raz za 2-3 mesiace), ale na take denne, alebo tyzdenne rychle povysavanie je to uplne v pohode. Ma uzsie plastove trubky ako klasicky vysavac, ale povysava dobre, aj dost psich chlpov, len je potrebne pravidelne precistit filtre vo vode, je lahky, da sa s nim zajst aj pod postel alebo kreslo, zaberie malo miesta, ma dostatok prislusenstva, odoberatelnu nadobu na prach, jednoduche filtre a teda jednoduche cistenie, dlhy kabel, sice mierne zahrievanie motora, ale na pracu cca 10-20 minut mi pride uplne v pohode. Za seba mozem doporucit, som spokojna.

• , zakúpené v Obchodný dom Bojná

• Malý a šikovný vysávač
  • , prevzaté z Heureka.cz
    • Ruční vysavač který je dostačujici pro drobné vysávání
    • , zakúpené v ORAVA

• Dobre sa drží a nie je moc hlučný
      • Zatial nič

škoda že nie je na baterku .